Stránky členů a příznivců Strany zelených na Vyškovsku.

Projekt likvidace toxického odpadu - informace o EIA

Informace o projektu "Výstavba a provozování Plyno parní retorty pro úpravu a následné využívání odpadů" jsou sice pro občany poměrně nové, nicméně projekt už vstoupil do procesu posuzování vlivu na životní prostředí (EIA).

(Dostupné informace najdete po zobrazení celého článku.)

Úplné informace o procesu EIA podle zákona o posuzování vlivu na životní prostředí jsou zveřejněny na internetových stránkách:

http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=OV7066

Tento dokument už zahrnuje odpovědi na výtky vyplývající ze zjišťovacího řízení. Přehledný obrázek o tom, jaké slabiny projektu byly v rámci zjišťovacího řízení pojmenovány, poskytuje dokument "závěry zjišťovacího řízení", ze kterého je mj. zjevné, že jediný orgán, který nevznesl žádné připomínky, je Odbor životního prostředí MěÚ Vyškov:

http://tomcat.cenia.cz/eia/download.jsp?view=eia_cr&id=OV7066&file=zjistovaciDOC

Stanovisko Odboru životního prostředí MěÚ Vyškov se nám prozatím získat nepodařilo, jelikož na internetových stránkách města je k dispozici pouze následující odkaz na výše uvedenou dokumentaci. Tam ovšem přílohy zveřejněny nejsou:

http://www.vyskov-mesto.cz/soubory/18857/ud086261.pdf

Stanovisko OŽP MěÚ Vyškov zveřejníme poté, co je získáme, což je možné pouze osobní návštěvou.

21.10.2008 21:23:47
petr.a.novotny
Stránky Zelená pro Vyškov jsou informační platformou členů a příznivců Strany zelených na Vyškovsku. Kontakt telefonicky: 608 567 647, emailem: szvyskov@email.cz.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one